Pinceladas de Asturias

facebookTwiterYou Tubeinstagram

Visitas: 129609

San Xuan 2019 en Mieres, del 14 al 24 de junio

cartel web San Xuan 2019mieresEl viernes 14 de junio, a las 12 horas, el tradicional “barrenazu” anunciará el inicio de las fiestas de San Xuan 2019.

Una cita destacada del calendario festivo asturiano y que llega con un amplio programa de actividades para todos los gustos y edades y con un cartel musical plural y de calidad que tiene como objetivo que todo el mundo encuentre una actuación a su gusto, con presencia de todos los géneros y estilos. Once días de fiesta, de música, de tradiciones y de disfrute. 

PROGRAMA. VIENRES, 14


12:00h Llanzamientu espectacular Barrenazu
Llugar: El Fuerte, Plaza Ayuntamientu

12:30h Festimarket Mieres
(hasta día16)
Llugar: Recintu Ferial Santuyano
Entama: OCEM

13:00h Esposición Bibliográfica “Álbumes San Xuan 1982-1995”
Llugar: Biblioteca Pública Mieres
Entama: Rede Biblioteques de Mieres

17:30h VI Torneu Alevín de Fútbol – 8, Club Deportivo Uxo
(Finales día 15 a partir de 11:00 h.)
Llugar: Campo Las Llleras de Uxo
Entama: Club Deportivo Uxo

19:00h Pasucáis Banda Gaites Villa de Mieres
Per distintes zones de Mieres del Camín

20:00h La mina canta unida: XVIII Alcuentru Coral de los Pueblos Mineros
– Coro Minero de Turón
– Coral Goizalde de Beriáin, Navarra.
Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta
Entama: Orfeón de Mieres

21:00h Conciertos 33600: The Jungle Fevers
Llugar: Requexu.

21:00h Grupo Assia
(2º pase a les 23:30 h.)
Llugar: Parque Xovellanos

PROGRAMA. Sábadu, 15


 

I Festival Bandes de Música “Villa de Mieres”

• Banda convidada: “Unidad de Música y Coros de la Academia Básica del Aire de León”.
Entama: “Banda Sinfónica del Ateneo Musical de Mieres”.

11:00h Pasucais dende Casa Cultura poles cais Teodoro Cuesta, Carreño Miranda, Numa Guilhou Y Manuel Llaneza.

12:00h Conciertu les Bandes nel Audotoriu Teodoro Cuesta.

12:30h Bailles na Cai: Grupu Baille L’Artusu
Llugar: Cais de Mieres

14:30h Conciertos 33600: Maraya Zideco
Llugar: Xerónimo Ibrán.

16:00h XXXV Open Axedrez San Xuan
(Primera Xornada)
Llugar: Casa Cultura Teodoro Cuesta
Entama: Grupu d’Axedrez Mieres del Camín

16:00h XXXI Trofeo San Xuan Natación
Llugar: Piscina Manuel Llaneza
Entama: Club deportivo Básico Manuel Llaneza

17:00h I Premiu San Antonio de Valdecuna
Cronoescalada Cuna-Gal.legos
(Campeonatu d’Asturies cadete y xuvenil masc. y fem.)
Entama: Club Cilista Monte Llosoriu.

18:30h Gaiteru na Cai
Actuación por distintes zones de Mieres del Camín

19:00h Ofrenda Floral nel Monumentu al Mineru
Llugar: Vega d’Arriba
Entama: Orfeón de Mieres

20:00h Conciertos 33600: Los Matures
Llugar: La Vega

20:00h La Mina canta Unida: XVIII Alcuentru Coral de los Pueblos Mineros
Coral Lembranzas de Santa Cruz de Oleiros, A Coruña.
Orfeón de Mieres
Mención honorífica a la Asamblea Local Cruz Roja Mieres.
Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta
Entama: Orfeón de Mieres

21:00h Conciertos 33600: Hallimak
Llugar: Plaza Requexu

23:30h Orquesta Anacaona
Llugar: Parque Xovellanos

Domingu, 16


 

10:00h Finales VI Torneu San Xuan de Padel
(Categories masc. y fem.)
Lugar: Nave sede Padel Mieres nel Políguno Gonzalín
Entama: Padel Mieres.

12:30h Bailles na Cai: Grupu Baille Práu Llerón
Llugar: Cais Mieres del Camín

13:00h I Alcuentru de Bandas de Música Infantiles de Asturias:
-“Bandín de la Asociación Sierense de Amigos de la Música (ASAM)”
-“Banda Escuela Municipal de Música de Oviedo”
-“Bandín de la ASOCIACIÓN Mieresnse de Amigos de la Música (AMAM)
Llugar: Requexu
Entama: Banda de Música de Mieres, AMAM

13:30h Conciertos 33600: Latxusma
Llugar: Doctor Cabeza

16:00h XXXV Open Axedrez San Xuan
(Xornada final)
Llugar: Casa Cultura Teodoro Cuesta
Entama: Grupu d’Axedrez Mieres del Camín

16:30h XXXI Tornéu San Xuan de Natación
Llugar: Piscina Manuel Llanez
Entama: Club deportivu Básicu Manuel Llaneza

17:30h XXII Festival de Bailles de Salón y Danza Ritmos
Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta
Entama: Academia Danza Ritmos

19:00h Mercurio Son Festival:
– Buenaventura
– Joel Jefferson Stalin
– Stonecutters
– Gruesome Stuff Relish

19:30h Títeres: Capellín collorau, de Bailadera Títeres
Llugar: Plaza Requexu

Llunes, 17


 

16:00h Exhibición Ximnasia Rítmica Fiestes San Xuan
Llugar: Parque Xovellanos.
Entama: C.E. Rítmica valle Turón

Martes, 18


 

12:00h Inauguración esposición “Real Sporting de Gijón”
Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas
LLugar; Casa Cultura Teodoro Cuesta.

18:00h Pase infantil Festival de curtiumetraxes de Mieres
Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta

Miércoles, 19


 

16:00h Primer Tornéu Escolar de Colpbol San Xuan 2019
(Y díes 20 y 21)
Llugar: Patio C.P. Liceo
Entama: C.P. Liceo.

18:00h XIV Certamen de la Sidra
XXVI Campeonatu Oficial d’Escanciadores
Llugar: Plaza Requexu
Entama: Asociación d’Escanciadores del Sidra del Principáu d’Asturies. Valederu pal Campeonatu d’Asturies

19:00h Encuentru con: Laura Castañón
Llugar: Salón d’actos Casa Cultura Teodoro Cuesta

19:30h Títeres: Patayuyu, de Bailadera Títeres
Llugar: Cai La Vega

20:00h Gala de Danza Escuela de Danza Vega d’Arriba
Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta

20:10h Conciertu Duo Astur: Luis Estrada y Jorge Tuya
Llugar: Plaza Requexu

 Xueves, 20


 

17:00h Fiesta de la Espuma y l’Agua. Discoteca móvil.
Llugar: Cai Manuel Llaneza

20:00h El Show infantil de Susana
Llugar: Parque Xovellanos

20:00h “Sin pudor” programa de radio
Llugar: Auditorio Teodoro Cuesta

Vienres, 21


 

10:00h Día Internacional del Yoga
(Segunda xorná el 22)
Llugar: Plaza edificio La Llosa na cai Oñón.
Entama: Centru de Yoga Ananda

17:00h Final Tornéu de Tenis San Xuan’19
Pistes Polideportivu Mieres Sur
Entama: Club Tenis Mieres del Camín

18:00h Tornéu Hockey San Xuan – XV Memorial Andrés Caramés
Llugar: Pabellón Visiola Rollán
Entama: Universidad Mieres Club Patín

18:30h Foguera infantil. DJ, revoltixos y cocteles ensín alcohol.
Llugar: Plaza del Ayuntamientu.

20:00h Pregón de les Fiestes de San Xuan’19: Eduardo Alvarez Gil.
Centru de fisioterapia Eduardo. Fisioterapeuta del Manchester City.
Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta.

20:00h Conciertu Sonatina Gijonesa “Fidelio Trabanco”
Llugar: Casino de Mieres

20:00h Conciertos 33600: Hiding Place Trío
Llugar: Cai Doctor Cabeza

21:00h Conciertos 33600: Viajeros del Swing
Llugar: Cai Xerónimo Ibrán

21:00h I Gala Kickboxing Valle de Turón
Llugar: Polideportivo La Vegina-Turón
Entama: Club Lagoa

23:30h Conciertos 33600: Another Machines
Llugar: Plaza Ayuntamientu

21:00h Orquesta Cinema
Llugar: Parque Xovellanos
(2º pase a las 23:30 h)

23:00h Actuación DJ. Javi Bodas
Llugar: Plaza Requexu
Entama: Asociación Hostelería Requexu

Sábadu, 22


 

10:00h XXIX Troféu San Xuan Tai-Jitsu
Kumite por equipos
Llugar: Polideportivo de Oñón
Entama: Club Deportivo Básico Manuel Llaneza

11:00h “Tira el Penalty” atración infantil. Regalu un balón por gol.
(2ª sesión a les 17:30 h.)
Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas.
Llugar: Patiu Grupu esclolar Lliceo – Aniceto Sela

12:00h Campeonatu de Futbolín
(hasta les 00:00h)
Llugar: Patiu C.P. Santiago Apostol
Entama: Asociación de Futbolín Valles Mineros

12:00h Actuación de Vicente Diaz, Pipo Prendes y Cholo Juvacho
Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas.
Llugar: Parque Xovellanos de Mieres.

13:00h Conciertos 33600: Puppy’s Cuentacuentos
Llugar: Cai La Vega

14:00h Conciertos 33600: Coro Minero de Turón
Llugar: Plaza Requexu

16:30h Exhibición Artes Marciales San Xuan’19
(Collaboración cola Asociación Asturiana Fibrosis Quística)
Lugar: Pabellón Universitariu de Mieres)
Entama: Club Taemi

17:00h Pasucáis del XXI Concursu d’Entibadores acompañaos por 
La Banda de Musica de Mieres (AMAM)
Llugar: Plaza Ayuntamientu, cai Ramón y Cajal y cais de Mieres
hasta Vega d’Arriba.

17:30h XX Concursu d’Entibadores Mineros
Llugar: Vega d’Arriba

17:30h Partido de Fútbol equipos “Real Sporting de Gijón Femenino” versus “Gijón Fútbol Femenino”.
Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas.
(Descubrirase una placa nalcordanza Tati Valdés)
Llugar: Campo Hnos. Antuña

18:30h XVI Alcuentru col Mitu de la Canción Asturiana ”Juanín de Mieres”
*intérpretes:
Liliana Castañón Cerceda
Andrés Cueli Robledo
Lorena Corripio López
Sergio Menéndez Fernández
Lucía Rodríguez Alvarez
José Manuel García (y presentador)
*Gaitera: Belén Arboleya Álvarez
*Grupu Baille LÁrtusu
*Coro Vetusta
Llugar: Parque Xovellanos
Entama: Tonastur

19:00h Actuaciones Ruidos de Ciudad y Doble Pletina
Llugar: Plaza Requexu
Entama: Asociación Hostelería Requexu

19:30h Actuación Dúo Reflejos
(2º pase ales 22:30 h.)
Actu de la III Concentración Peñas sportinguistas.
Llugar: Cai puerto Pinos, Vega d’Arriba

20:00h Gala Danza Academia Soleá
Llugar: Auditorio Teodoro Cuesta

20:00h Conciertos 33600: Vázquez
Llugar: Doctor Cabezas

21:00h Conciertos 33600: Macavera
Llugar: Cai Xerónimo Ibrán

21:00h Actuación Spanta la Xente
Actu de la III Concentración Peñas Sportinguistas.
Llugar: Cai Puerto Pinos, Vega d’ Arriba.

23:00h Actuación Dj. Angel de Amor.
Llugar: Plaza Requexu
Entama: Asociación Hostelería Requexu

00:00h Grupo TEKILA
-Llugar: Parque Xovellanos

Domingu, 23


 

10:00h VI Tornéu de Padel
(Finales categoría mixta)
Llugar: Nave sede Padel Mieres nel Polígono Gonzalín
Entama: Padel Mieres.

12:30h Conciertu Big Band de Mieres
Llugar: Auditoriu Teodoro Cuesta

13:00h Pasucáis de la Banda de Música de Mieres (AMAM):
Antigua Estación Vasco, M. Llaneza, Teodoro Cuesta, Requexu.

13:30h Conciertu Banda de Música Mieres (AMAM).
Cola collaboración Orfeón de Mieres.
Llugar: Requexu

14:00h Conciertos 33600: Iria Estévez
Llugar: Cai La Vega

19:00h XXX Tornéu de Campeones y Ases
(Finales)
Llugar. Bolera Municipal Caudal
Entama: Peña Bolística Batán.

19:00h Conciertos 33600: Zona Norte
Llugar: La Vega

19:00h Actuación Luis Núñez y Los Folgazanes
Lugar: Plaza Requexu
Entama: Asociación Hostelería Requexu

19:30h Gran desfile pal Enrame de les Fontes (Vasco y Fuerte) y acarrete de lleña pa la Foguera.
Desfile de bandes de gaites, grupos de baille y la xata San Xuan
Llugar: Cais Manuel Llaneza, Ramón y Cajal hasta Plaza Ayuntamientu

20:00h Conciertos 33600: La Noche Más Larga
Llugar: Doctor Cabeza

20:30h Arrozá San Xuan 2019
Llugar: Patiu Liceo
Entama: Hermandá de Fiestes de San Bartolomé de Baiña

21:00h Conciertos 33600: La Malquerida
Llugar: Cai Xerónimo Ibrán

23:00h Actuación Dj Angel de Amor.
Lugar: Plaza Requexu
Entama: Asociación Hostelería Requexu

23:15h Fueos Artificiales
Llugar: Castillete Pozu Barreo

00:00h Foguera de San Xuan y Danza Prima
Llugar: Plaza Constitución
*Coru: Grupu L’Artusu
*Solistes. Ángeles Nespral y José Manuel García

00:45 Café Quijano “La Vida no es La La La”, Tour 2019.
Llugar: Parque Xovellanos

02:30 Orquesta Panorama
Llugar: Vasco Mayacina

Llunes, 24


 

Día del Bollu
Venta del Bollu Preñáu
Llugares: Patiu Liceo, Parque Xovellanos, Plaza Requexu
Entama: Hermandá San Bartolomé de Baiña

12:00h Misa de San Xuan
Intervién: Orfeón de Mieres
Llugar: Ilesia de San Xuan

12:30h Baille na Cai: GB Ruxidera
Llugar: Plaza La Pasera / Ilesia de San Xuan

12:30h Gaiteru na Cai
Actuación por distintes zones de Mieres del Camín

13:00h Galardones Mierenses en el Mundo: Carlos Fueyo Fernández, José Andrés Puerta y Marina San José.
Entama: Asociación Cultural Mierenses en el Mundo.

21:00h Grupo Gran Parada
(2º pase 23:00 h)

Forma parte de la “familia” de Pinceladas de Asturias :)

Visita nuestra web

Síguenos en las redes sociales

Envíanos actividades

Esta dirección de correo electrónico está siendo protegida contra los robots de spam. Necesita tener JavaScript habilitado para poder verlo.